Hafız Yetiştiriyorum

Marufhane Youtube Kanalı

Bu Emri BEN Verdiğim Halde, Seni Kim Engelledi - Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi
Kadınlar da 9 ile 12, en son 12. Maksimum bu yaştan itibaren örtünmesi lazım. Kiminiz okul dediniz, kiminiz çalışma dediniz, kiminiz sosyal çevre dediniz, kiminiz konjöktür, dediniz dediniz de bir şeyler dediniz. Kiminiz bir bez parçası, kiminiz furuat, teferruat olmasa da olur. Diyen diyene ya. Herkesin dişi İslama geçiyor. Herkesin dili İslamı yaralıyor, müslümanın dili bile. Dediniz dediniz.


Allah birkaç soru soracak. Sen Azhab suresini okudun mu hanımefendi? Okudum ya rabbi. Nur suresine yolun geçti mi? En azından namazımda geçmiştir. Geçti. Orda hubur baş örtüsü geçti mi? Cilbab geçti mi? Bu ayetleri gördün mü hanımefendi? Gördüm. Niye örtünmedin? Allah’a ne cevap vereceksin. O savunma eline bir kağıdı alıp Allahu Teala hz. Alıp dosyayı koyup tamam kabul edildi geç mi diyecek.

Arkadaşlar arkadaşlar… kendini kendinizin ayağına çelme takmayın. Çok bilen kurt dört ayağıyla tuzağa düşermiş. Çok ayet biliyorsun, çok hadis biliyorsun, çok zaman gerçeğini biliyorsun. Dünya’yı benden daha iyi tanıyorsun, maşaAllahın var. Sen dört ayağınla tuzaktasın ve çırpınıyorsun farkında değilsin. Bu kadar…

Bu emri ben verdiğim halde diyor Allah, seni kim engelledi. Diğer konularda öyledir. Zekat vermeni ben emretmiştim. İşte zekat yerini buluyor, bulmuyor bir sürü şeyler buluyorsunuz. Kurban kesmeni ben emretmiştim. Niyesinin cevabını Allah’a vereceksiniz. Diğer konularda öyledir. Faiz hakkında neler dediğimi biliyorsun. Alkol ve uyuşturucu ile alakalı, bunları sende görmek istememiştim. Açıklamalar çok netti. Ne diye kullandın. Ne diye çektin. Ne diye oraya imza attın. Hani ben sana Allah ile savaşmak kadar, Peygamber ile kafa kafaya gelmek kadar tehlikeli olduğunu. Amenerrasulü’nün olduğu yaprağı başa doğru devirdiğinde tam orta sayfada Allah-u Teala hazretleri ticareti helal kıldı ama;

riba, demiştir. Oranı daha önemli değil. Adı faiz bir defa, bu dükkan faiz satıyor, bu dükkanın adı banka. Adı faiz mi? Adı konulmuş mu? Altından bile kalkamazsın tozundan bile uzak dur.

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi